Agate Caune ar jaunu valsts rekordu uzvar Latvijas čempionātā piecu kilometru skrējienā

Svētdien, 22. septembrī, Ogrē norisinājās tradicionālās skriešanas sacensības “‘Izskrien Ogri 2024”, kas šoreiz sadarbībā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību bija arī Latvijas čempionāts 5km distancē. Ar jaunu valsts rekordu sieviešu konkurencē sacensībās zelta medaļu izcīnīja valmieriete Agate Caune, uzrādot rezultātu 15 minūtes un 21 sekunde un tādējādi par divām sekundēm labojot savu pērn Rīgas maratonā sasniegto Latvijas rekordu 5 km distancē.

Ļoti augstvērtīgs ir viņas rezultāta vērtējums pēc Pasaules Vieglatlētikas savienības (“World Athletics”) punktu tabulām – 1123 punkti.  Ar savu jauno Latvijas rekordu viņa pasaules rangā ir 32.vietā, kā arī trešā eiropiešu konkurencē.

Latvijas čempionātā otrā vieta bija Mārai Čaurei – 17:57, bet trešā – Ilonai Daģei – 18:11. Vīriešiem otro gadu pēc kārtas čempiona godā juniors Kristers Kudlis – 15:09, otrais bija Toms Komass – 15:14, savukārt trešais finišēja Ralfs Dzosens – 15:17.

Šī šosejas skrējienu distance pirmo reizi Latvijas čempionātu programmā tika iekļauta 2017. gadā, kad par pirmajiem čempioniem kļuva Dmitrijs Serjogins un Karīna Helmane-Soročenkova. Sekoja pārtraukums četru gadu garumā un tikai 2022. gadā čempioni tika noskaidroti otro reizi.