“Adven” nodrošinās siltumenerģijas pakalpojuma sniegšanu Valmieras novada Brandeļos

Valmieras novada Brandeļos siltumenerģijas ražošanas pakalpojumu no SIA “VTU Valmiera” pārņems “Adven”, lai ražotu ilgtspējīgu un uzticamu enerģiju, modernizējot un automatizējot jau esošo katlumāju. Šis ir nozīmīgs solis “Adven” attīstībā un daļa no “Adven Baltija” izaugsmes plāna.

Līdz šim brīdim SIA “VTU Valmiera” papildus sabiedriskā transporta pakalpojuma sniegšanai uzturēja arī savas saimniecības katlumāju un siltumtīklus Kocēnu pagasta Brandeļu ciemā (Valmieras novads). Katlumājas uzstādītā jauda ir 2,3 MW, uzņēmums ar siltumenerģiju nodrošināja ne tikai astoņas kompleksa ēkas, bet arī blakus esošos uzņēmumus un trīs daudzdzīvokļu mājas.

SIA “VTU Valmiera” nākotnes stratēģiskais plāns paredz, ka siltumapgādes pakalpojuma nodošana profesionālam enerģētikas partnerim ir labākais risinājums. Tas ļaus ieguldīt vairāk savas pamatdarbības attīstībai, vienlaikus gūstot pārliecību, ka arī turpmāk siltumapgādes pakalpojums būs drošs un ilgtspējīgs.

“Priecājamies, ka arvien vairāk uzņēmumu interesējas par enerģiju kā pakalpojumu un izvēlas mūs kā sadarbības partnerus. Tas ir veids, kā uzņēmums atkal var koncentrēties tikai uz savu pamata biznesu un enerģijas ražošanu atstāt mūsu ziņā. Pateicamies SIA “VTU Valmiera” par uzticību un turpināsim radīt vērtīgas izmaiņas kopā,” skaidro “Adven Latvia” valdes loceklis Māris Kānītis.

“Prieks uzsākt sadarbību ar uzņēmumu, kas, attīstot darbību Valmierā, pierādījis savu profesionalitāti, uzticamību un kam ir būtiska ilgtspējīga attīstība. Tas sakrīt ar SIA “VTU Valmiera” vērtībām un mērķiem. Turpinām nodrošināt kvalitatīvu, uzticamu un zaļajā domāšanā balstītu sabiedriskā transporta pakalpojumu, esmu pārliecināts, ka šādi varēs raksturot arī “Adven Latvia” nodrošināto siltumenerģijas pakalpojumu Brandeļos,” saka SIA “VTU Valmiera” valdes priekšsēdētājs Aigars Vītols.

Jau šobrīd siltumenerģijas ražošanai šajā katlumājā tiek izmantota šķelda, tomēr nepieciešams uzlabot kopējo enerģijas ražošanas efektivitāti, tamdēļ “Adven” plāno modernizēt un automatizēt esošo katlumājas darbību. Pilnu modernizācijas plānu plānots pabeigt līdz 2025./2026. gada sezonas sākumam. Tikmēr darbi turpināsies ar esošajām iekārtām, kamēr katlumājā tiks veikti uzlabojumi.

“Adven” Latvijas tirgū ienāca pirms sešiem gadiem, koncentrējoties uz ilgtspējīgāku centralizētās siltumapgādes pakalpojumu attīstību reģionā. Šajā laikā atjaunojamo energoresursu īpatsvars ir pieaudzis no 50% 2018. gadā līdz 91% 2022. gadā. Uzņēmums ir vadošais enerģijas un ūdens pārstrādes risinājumu sniedzējs Ziemeļeiropā un tā darbības tīkls ar vairāk nekā 500 darbiniekiem aptver Somiju, Zviedriju, Norvēģiju, Nīderlandi, Igauniju un Latviju.

SIA “VTU Valmiera” ir sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas veic drošus un kvalitatīvus sabiedriskā transporta pakalpojumus Vidzemē reģionālajos pilsētas, vietējās un starppilsētu nozīmes maršrutos atbilstoši Latvijas Republikas un Eiropas Savienības normatīvajiem aktiem. Balstoties uz ilggadīgu darba pieredzi, tiek veikti komercpārvadājumi arī Eiropā.

Informāciju sagatavoja:

SIA “Adven”