Atbalsta programmas “ZĪLE” mērķis ir veicināt jaunu produktu un inovāciju realizēšanu, stiprināt esošos uzņēmumus un veicināt jaunu uzņēmumu veidošanos Valmieras novadā.
Decembra izskaņā Atbalsta programmas “ZĪLE” 2022. gada dalībnieki prezentēja uzņēmējdarbības projektus, kuri tika realizēti ar Valmieras novada pašvaldības finansiālu atbalstu. Pērn “ZĪLE” kļuva plašāka – atbalstam, kopumā 80 tūkstošu eiro apmērā, bija iespējams pieteikties divās apakšprogrammās – “ZĪLE Inovācijām” un “ZĪLE Startam”. Konkursa ietvaros iespēju uzsākt vai attīstīt uzņēmējdarbību ieguva 25 projekti: 9 Inovāciju un 15 Starta apakšprogrammā.
Daļa no projektiem jau tika veiksmīgi noslēgti oktobrī. Atlikušie savus rezultātus prezentēja decembrī.
“ZĪLE Inovācijām” projekti:
- Strenču viesu nama ainavas projekts, SIA “Ābolīši”. Projekta ietvaros labiekārtota viesu nama teritorija;
- Uzņēmuma iekšējo procesu optimizācija virtuālajā un fiziskajā vidē, SIA “Artifex Plus”. Ar “ZĪLE” atbalstu izstrādāta virtuālajā vidē balstīta cenu aprēķināšanas sistēma “ZELMA”, kā arī iegādāta iekārta, kas ļauj uzlabot etiķešu un uzlīmju ražošanas procesa pēcapstrādes ergonomiku un gatavās produkcijas vizuālo izskatu.
- Kompakta izmēra keramikas masu vakuumpreses iegāde, SIA “Vaidava Ceramics”. Projekta ietvaros iegādāta kompakta izmēra moderna keramikas masu vakuumprese, kuru var izmantot jebkādu keramikas masu sagatavošanai un dažādu inovatīvu masu izstrādei.
- Inovatīvas tehnoloģiju nodarbības elektroniskā satura izstrāde un nodrošināšana vienam tūkstotim Valmieras novada 5.-9. klašu skolēnu, SIA “Mazā Brīnumzeme”. Projekta rezultātā izstrādāta aizraujoša un iesaistoša augsto tehnoloģiju nodarbība, kas ieinteresēs skolēnus ar tehnoloģiju pamatiem saistītos mācību priekšmetos, tehnoloģiju interešu izglītībā, kā arī pamudinās audzēkņus interesēties par tālākām tehnoloģiju izglītības iespējām.
- Inovatīvas metināšanas tehnoloģijas ieviešana “Daupro” ražošanas procesā, SIA “Daupro”. “ZĪLE” atbalsts sniedzis iespēju nomainīt jau esošo, visvairāk lietoto metināšanas iekārtu, pret jaunu, modernu iekārtu ar PULSS funkciju.
- Velorūme Valmierā, SIA “Velorūme”. Jau pavasarī Valmierā un novadā tiks uzstādītas divas projekta ietvaros izgatavotas Velorūmes, kas veicinās ērtāku velosipēdu lietošanu un drošāku to novietošanu.
SIA “Artifex Plus” vadītāja Irita Kiršblūma: “Esam ļoti pateicīgi projekta “ZĪLE” sniegtajām iespējām, jo, visdrīzāk, bez projekta atbalsta mēs pie savas “ZELMAs” nekad netiktu. Jau daudzus gadus bijām lolojuši vēlmi pēc cenu aprēķinu sistēmas, kur cenu rēķināšana būtu balstīta uz produktu izgatavošanas procesiem. Iepriekš cenu lapas visbiežāk tika veidotas pielāgojoties konkurentu piedāvājumam. Kad izveidojām aprēķinu sistēmu “ZELMA” – sapratām, ka ir ļoti daudz pozīciju, kur mūsu cenas ir bijušas neatbilstošas ieguldītajam darbam. Tagad, balstoties uz daudz precīzākiem aprēķiniem, varam salāgot reālo pašizmaksu ar mārketinga politiku. “ZELMA” mums patiešām ir vērtīgs palīgs uzņēmējdarbībā.”
“ZĪLE Startam” projekti:
- Mūsdienīgas un ilgtspējīgas remontdarbnīcas labiekārtošana, Rinalds Romanovskis. Projekta ietvaros labiekārtota mūsdienīga un videi draudzīga meža un dārza tehnikas remontdarbnīca Strenčos.
- Dārza spēles “Cornhole” ražošana, Elvis Čukurs. Izgatavota aizraujoša, aktīva dārza spēle, kas patīkami pārsteidz un rada prieku.
- Dārzs un kulinārija, Iveta Krolle. “ZĪLE” atbalsts ļāvis uzsākt mājražošanu – no personīgajā saimniecībā bioloģiski audzētiem kailsēklu ķirbjiem spiest eļļu un sēklu izspiedas izmantot maizes cepšanā.
- Gaļas produktu ražošanas ceha pilnveide, Jānis Kalpaks. Iegādātas jaunas iekārtas, lai varētu ražot augstas kvalitātes gaļas produktus, izmantojot unikāli izstrādātas receptes.
- Pakalpojumu sniegšana ar bezpilota lidaparātu (dronu), Pēteris Gredzens. Projekta ietvaros iegādāts drons un attīstītas drona pakalpojuma izmantošanas iespējas – būvniecības procesu uzraudzība, objektu apsekošana, kā arī tilpuma un apjoma mērījumu veikšana.
- Lentzāģu, plazmas griezēja un instrumentu iegāde metālapstrādes uzņēmumam SIA “Weldify”, SIA “Weldify”. Projekta rezultātā iegādātas iekārtas, kas padara uzņēmuma metālapstrādes pakalpojumu klāstu plašāku un kvalitatīvāku.
- Privātās arhitektūras prakses uzsākšana, Signe Krastiņa. Jaunizveidotais projektēšanas birojs piedāvā 3D projektēšanas pakalpojumu pieejamību, nodrošinot pilnu projekta izstrādes ciklu.
- ErenPlays, SIA “ErenPlays”. “ZĪLE” atbalsts sniedzis iespēju paplašināt uzņēmuma piedāvājumu klāstu, piedāvājot piepūšamās atrakcijas dažāda vecuma bērniem.
- Burbuļballe, SIA “Salacas supi”. Dalība projektā paplašinājusi pieejamo pakalpojumu klāstu, to papildinot ar piepūšamo kublu, ko iespējams izīrēt privātiem pasākumiem.
- Tra Nordic, Gatis Preimanis. Dažādu koka produktu izgatavošana no otrreiz pārstrādājamiem materiāliem.
“ZĪLE Startam” dalībnieks Pēteris Gredzens: “Manuprāt, galvenais ieguvums no dalības programmā “ZĪLE” ir iespēja realizēt sen lolotas idejas un pārliecināties par to dzīvotspēju. Programma sniedz iespēju ikvienam attīstīt savas uzņēmējdarbības prasmes, kā arī palīdz īstenot idejas, kuras, iespējams, būtu atliktas un tā arī nekad nebūtu realizētas. Neatņemama programmas sastāvdaļa ir sniegtas finansējuma atbalsts, kas ir ļoti svarīgs faktors jaunu ideju attīstībā. Paldies par iespēju būt daļai no šī projekta un novēlu arī citiem uzdrīkstēties attīstīt savas idejas. Lai izdodas!”
Uzņēmējiem un biznesa ideju autoriem iespēja pieteikties 2023. gada Atbalsta programmai “ZĪLE” pavisam drīz – jau pavasarī!