Ar pļavas augu izglītības aktivitātēm tiek turpināta zemes mākslas projekts “Maģistrāle PĻAVA” attīstība. Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 6.klases audzēkņiem piedaloties mācību plenērā, otrdien, 8.jūnijā, dabas izglītības centra “Ziemeļvidzeme” vadītāja Inta Soma un speciāliste Linda Kauliņa vadīja izglītojošu nodarbību par pļavā sastopamajiem augiem.
Mazās mākslas skolas plenēra dalībnieku veidotos pļavā sastopamo augu gleznojumus un zīmējumus paredzēts noformēt kā pļavas ziedu izstādi, iepazīstinot ar to nosaukumiem latviešu un latīņu valodās. Izstāde vienlaikus būs izglītojošs process. Tās atklāšana paredzēta līdztekus ar mākslas festivāla GreenFest’21 atklāšanu šī gada augustā.
Pļava, kurā tiek veidots zemes mākslas projekts “Maģistrāle PĻAVA”, pļava ir veidota iepriekš iekopto zālāju pakāpeniski attīstītot par dabisko pļavu pilsētvidē, šī gada maijā tajā tika izsēts bioloģiski vērīga zālāja sēklu maisījums ar 31 augu sugu.
Zemes mākslas projekts “Maģistrāle PĻAVA” dabiskā pļava par tādu attīstīsies vismaz trīs vai vairāk gadu laikā, kur šo, pirmo, gadu projekta veidotāji – Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola – velta padziļinātai izziņai un pļavas izpētei. Arī topošā izstāde ar zīmēto augu herbāriju runās par dabiskās un kultivētās pļavas atšķirībām.
Valmiera kā viena no dalībpilsētām šogad ir iesaistījusies GreenFest’21 Mākslas festivālā – mākslas un vides mijiedarbībā balstītā notikumā, kā laikā no maija līdz oktobrim Valmierā, Cēsīs, Siguldā un Gaujas Nacionālā parka perifērijās tiek radīti vides mākslas objekti landart formā. Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola iecerējusi dabiskajā pļavā izpļaut noteiktas kontūras – celiņus un laukumus –, kur apmeklētājiem iespējams vērot dabiskās un mākslīgi veidotās vides atšķirības, tādējādi uzmanību vēršot uz dabiskās pļavas daudzveidību pret kultivētā zāliena vienveidību. Vides mākslas objekts “Maģistrāle PĻAVA” atrodas tuvāk Lucas un Palejas ielām esošajā Dīvaliņa pļavu zonā Valmierā.