Deinstitucionalizācija – iespēju tilts cilvēku ar invaliditāti dzīvei sabiedrībā

Mazsalacas novada pašvaldība, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (turpmāk – ERAF) un valsts budžeta finansējumu 279 949,69 euro apmērā (ERAF finansējums 58,18% jeb 264 923,75 euro, valsts budžeta finansējums 3,3% jeb 15 025,94 euro), darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.2.specifiskais atbalsta mērķa “Palielināt kvalitatīvu institucionālai aprūpei alternatīvu sociālo pakalpojumu dzīvesvietā un ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu pieejamību personām ar invaliditāti un bērniem” 9.2.2.1.pasākuma “Deinstitucionalizācija” un Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāna 2017.-2020.gadam ietvaros īsteno projektu Nr. 9.3.1.1/18/I/027 “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide Mazsalacas novadā”, kura ietvaros līdz 2021. gada 31. decembrim paredzēts izveidot trīs sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras rinājumus bērnu ar funkcionāliem traucējumiem un pilngadīgu personu ar garīga rakstura traucējumiem neatkarīgai dzīvei un integrācijai sabiedrībā: sociālās rehabilitācijas pakalpojumu centru pakalpojumu saņemšanai bērniem ar funkcionāliem traucējumiem Parka ielā 31, Mazsalacā, dienas aprūpes centru personām ar garīga rakstura traucējumiem Parka ielā 31, Mazsalacā un grupu dzīvokļa pakalpojumu Parka ielā 9, Mazsalacā.

No projekta attiecināmajām izmaksām 455 375,00 euro apmērā Eiropas Reģionālās attīstības fonds sedz 58,18%, valsts budžeta finansējums nodrošina 3,35%, pārējo līdzfinansējumu 38,52% un projekta neattiecināmo finansējumu nodrošina Mazsalacas novada pašvaldības budžeta līdzekļi.

Pašlaik noris tehnisko projektu izstrāde plānotajiem būvdarbiem Parka ielā 9, Mazsalacā un Parka ielā 31, Mazsalacā, ko plānots pabeigt līdz oktobra sākumam. Būvdarbus plānots uzsākt 2020. gadā.

Vita Reinalde, projektu vadītāja

LOGO DI