Spēļu un aktīvās atpūtas laukums Kocēnos

Spēļu un aktīvās atpūtas laukums Kocēnos

Spēļu un aktīvās atpūtas laukums Kocēnos

Projekta nosaukums: Spēļu un aktīvās atpūtas laukums Kocēnos
Projekta īstenošanas vieta: Alejas iela 4, Kocēni, Valmieras novads
Iesniedzējs: Kocēnu skolas atbalsta fonds
Projekta izmaksas: ~ 30 000

Projekta un tā nepieciešamības apraksts: Projekta mērķis ir izveidot spēļu un aktīvās atpūtas laukumu Kocēnos, kas būtu paredzēts ģimenēm ar skolas vecuma bērniem. Laukuma atrašanās vieta paredzēta pie sporta nama, bibliotēkas pusē. Tādējādi tas organiski iederēsies kā papildinājums esošajai infrastruktūrai. Ar šo projektu tiks attīstītas atpūtas iespējas Kocēnos, tiks sakārtota izvēlētā laukuma atrašanās teritorija, veidojot to ģimenēm draudzīgu un drošu.  

Kocēni, Kocēnu pagasts, ir viens no visvairāk apdzīvotajiem pagastiem Valmieras novadā, turklāt te dzīvo ļoti daudz ģimeņu ar bērniem, kā arī atrodas lielākā izglītības iestāde ārpus Valmieras pilsētas – Kocēnu pamatskolā mācās vairāk nekā 300 skolēnu. Taču Kocēnos ir tikai viens publisks atpūtas/ rotaļu laukums, kas pirms vairākiem gadiem LEADER projekta ietvaros tika izveidots blakus PII “Auseklītis” un ir domāts bērniem pirmsskolas vecumā.

Ar šo projektu vēlamies attīstīt atpūtas iespējas Kocēnos, izveidojot spēļu un aktīvās atpūtas laukumu skolas vecuma bērniem, jauniešiem un arī pieaugušajiem, tātad visai ģimenei. Laukuma atrašanās vieta paredzēta pie sporta nama, bibliotēkas pusē, līdz ar to tas arī organiski iederētos kā papildinājums esošajai infrastruktūrai, kur jau tā apgrozās liels skaits cilvēku.

Turklāt pašlaik šajā vietā atrodas morāli un tehniski novecojis āra trenažieris, uz kura jau ir konstatēti vairāki traumatiski atgadījumi bērniem. Šī vieta ir jāsakārto un jāveido iedzīvotājiem, īpaši ģimenēm, draudzīga un droša.

Šādi āra laukumi sniedz bērniem un jauniešiem daudzus fiziskus, emocionālus un sociālus ieguvumus, piemēram:

1. Fiziskā attīstība. Spēlēšanās uz līdzsvara dēļa, kāpelēšana un skriešana attīsta bērnu un jauniešu koordināciju, līdzsvaru un muskuļu spēku. Regulāras aktivitātes palīdz uzturēt veselīgu ķermeņa svaru, uzlabo sirds un asinsvadu veselību, kā arī veicina labāku imūnsistēmas darbību. Dažādu spēļu elementu izmantošana, tai skaitā kāpelējamās konstrukcijas, palīdz attīstīt gan precizitāti, gan spēku.

2. Sociālās prasmes. Bērni rotaļu laukumā mijiedarbojas ar citiem, mācās dalīties ar koplietojamām lietām, komunicēt un veidot draudzību.

3. Emocionālā attīstība. Iepazīt jaunas spēļu iekārtas vai pārvarēt grūtības aktīvās atpūtas laikā sniedz bērniem apziņu par savām spējām, uzlabojot pašvērtējumu. Brīvdabas vide, kustības un spēles palīdz mazināt stresu un spriedzi, kas var rasties skolā vai mājās.

4. Digitālās atkarības mazināšana. Āra rotaļu laukumi piedāvā alternatīvu bērnu pavadīšanai pie ekrāniem, palīdzot veidot veselīgus paradumus attiecībā uz fiziskajām aktivitātēm.

Pašvaldības atbildīgo speciālistu vērtējums: Projekts atbilst konkursa nolikumam.

Līdzdalības budžeta projektu un iedzīvotāju iniciatīvu projektu vērtēšanas komisijas lēmums: Komisija atbalsta projekta idejas virzību līdzdalības budžeta publiskajam balsojumam.