Pateicību “Velosipēdistam draudzīgs uzņēmējs Valmieras novadā 2024” saņem 15 uzņēmēji

Valmieras novada pašvaldība Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros no 20. līdz 27. septembrim organizēja balsojumu “Velosipēdistam draudzīgs uzņēmējs Valmieras novadā 2024”. Iedzīvotāji balstoja par viņuprāt velosipēdistam draudzīgu darba devēju vai uzņēmēju, pieteikuma anketā norādot iemeslu. Kopā tika saņemti 22 pieteikumi par 15 uzņēmumiem.

Iedzīvotāju balsojumā novērtējumu saņēma:

• AS “Valmieras stikla šķiedra”;
  • SIA “Padtex Insulation”;
  • SIA “Frenx” (Vīnkalni Pils māja);
  • Rūjienas pirmskolas izglītības iestāde “Vārpiņa”;
  • Valmieras pirmskolas izglītības iestāde “Pienenīte”;
  • SIA “Abula” (Brenguļu alus);
  • SIA “Culimeta Baltics”;
  • SIA “Aktīvā tūrisma centrs Eži” (EŽI veikals);
  • SIA “Gandrs”;
  • SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” (Jāņa Daliņa stadions);
  • SIA “Valmiermuižas alus”;
  • Valmieras novada pašvaldība;
  • AS “Valmieras piens” ;
  • SIA “Bolt Services LV”;
  • VAS “Latvijas Pasts”.

Piesakot uzņēmumus, iedzīvotāji galvenokārt izcēla to, ka pie darbavietām ir pieejamas velo novietnes ar jumtu, un atzinīgi vērtēja pašvaldības izveidotu velosipēdistam ērtu infrastruktūru nokļūšanai līdz darbavietai, tādā veidā padarot pārvietošanos ar velosipēdu ērtu un drošu.

Velosatiksmes infrastruktūras nodrošināšana un attīstība ir būtiska mikromobilitātes veicināšanai Valmieras novadā. Labi attīstīta mikromobilitātes infrastruktūra padara novada pilsētas pieejamākas un draudzīgākas visiem iedzīvotājiem, īpaši tiem, kuri nevēlas izmantot privāto automašīnu. Tas sekmē ilgtspējīgu attīstību un uzlabo dzīves kvalitāti kopumā. Valmieras novadā ir izveidoti 12 velomaršruti, aicinot iepazīt Valmieras novada tūrisma piedāvājumu, dodoties piedzīvojumos ar velosipēdu. Plašāka informācija par velomaršrutiem pieejama šeit.

Pateicamies iedzīvotājiem par iesaisti un uzņēmējiem par veselīga dzīvesveida veicināšanu darbinieku vidū, nodrošinot nepieciešamo infrastruktūru!