Karjeras nedēļas aktivitātes Valmieras novadā

Karjeras nedēļa

No 7. līdz 11. oktobrim visā Latvijā norisināsies jau 12. Karjeras nedēļa. Šī gada galvenā tēma – “Izglītība un karjera ikvienam” – aicina pievērst uzmanību izglītības un profesionālās izaugsmes iespējām visiem. Arī Valmieras novada izglītības iestādes tradicionāli aktīvi piedalās Karjeras nedēļas pasākumos. Aicinām jauniešus, viņu vecākus, pedagogus, karjeras konsultantus, uzņēmējus un citus interesentus piedalīties karjeras izaugsmes pasākumā, kas notiks 8. oktobrī plkst. 17.30.

Pasākumā Līga Bērziņa, uzvediba.lv vadītāja, sniegs lekciju par laika izjūtas nozīmi un to, kā šī prasme ietekmē izglītību un karjeru. Pasākuma moderatore būs karjeras konsultante Jolanta Jasukēviča – SIA “Points of You” valdes priekšsēdētāja un Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācijas valdes locekle. Jolanta vadīs paneļdiskusiju par izaicinājumiem izglītībā un karjerā, tostarp to, kā atpazīt un pārvarēt grūtības, kā arī par iespējām jauniešiem ar īpašām vajadzībām iekļauties darba vidē. Tiks pārrunāts, kā iesaistīties darba tirgū, cik svarīga ir jaunu prasmju apguve jebkurā vecumā, kā nebaidīties no pirmās darba pieredzes, kā arī pārvarēt grūtības un pārpratumus.

Diskusijā piedalīsies:

• Kristaps Purmalis, SIA “Mira Motion Latvia” ražošanas vadītājs (darba iespējas jauniešiem, vasaras nodarbinātības programm un kāpēc ir svarīgi iekļaut jauniešus darba vidē);
  • Rūta Krūzenberga, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniece (par vispārējo darba pieredzi un kā jaunietis kļūst par darba ņēmēju);
  • Jānis Viaters – ieguvis pavāra izglītību Valmieras tehnikumā, šobrīd vada savu uzņēmumu (mobilo virtuvi) “Zaļais zars”;
  • Dace Purmale, AS “Valmieras stikla šķiedra” personāla direktore (uzņēmuma pieredze, mūžizglītība, darbinieku labbūtību un vides pieejamība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām);
  • Paraolimpietis Raivo Maksims, pārstāv Latvijas Paralimpisko komiteju (personīgā pieredze karjerā un darba vidē).

Pasākuma norises datums, laiks un vieta: 8. oktobris plkst. 17.30 Cēsu ielā 4, Valmierā, 1. stāvā.

Dalība pasākumā ir bez maksas, iepriekš reģistrējoties: https://ej.uz/izstasti2024

Šis ir pasākums, kurā varēsi smelties iedvesmu, iegūt praktiskus padomus un saņemt atbildes uz saviem jautājumiem!

Karjeras nedēļas laikā Valmieras novada izglītības iestādes aicinātas iesaistīties dažādās aktivitātēs, kuras organizē Valmieras Attīstības aģentūra. Skolēnu klasēm (1.–12.) tiek piedāvāta iespēja piedalīties izzinošā konkursā par darba vides labbūtību un pieejamību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām kādā no vietējiem uzņēmumiem vai organizācijām. Tāpat ir pieejamas izglītojošas spēles par empātiju, problēmu risināšanu, dažādību un pieņemšanu, kuras skolēni var izspēlēt mācību stundu laikā. Detalizētāku informāciju par aktivitātēm var iegūt, sazinoties ar skolu pedagogiem – karjeras konsultantiem.

Valmieras Attīstības aģentūra Karjeras nedēļas aktivitātes organizē sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību. Pateicamies Valmieras novada uzņēmējiem un pedagogiem – karjeras konsultantiem par atsaucību un iesaisti!

Karjeras nedēļa

Informāciju sagatavoja: