Īstenots iedzīvotāju iniciatīvas projekts “Kokmuižas parka takas labiekārtošana”

Vairāku gadu garumā Kocēnos novērojama vēsturiskā Kokmuižas pils kompleksa teritorijas attīstība. 2019. gada vasarā Ģirts Vanags ar Kocēnu pašvaldības atbalstu uzsāka Kokmuižas parka takas izveidi. Kopš takas izveides brīvprātīgie sadarbībā ar Kocēnu pašvaldību ik gadu veic takas sakopšanas darbus un turpina teritorijas labiekārtošanu – regulāri tiek iztīrīti saaugušie zari un krūmi, nopļauta zāle, uzlabots takas segums utt. Rezultātā paveras skaists un ainavisks skats uz dabisko vidi un uz Kocēnu pamatskolas dīķi. Šo piecu gadu laikā Kokmuižas parka taka ir kļuvusi par ērtu atpūtas un pastaigu vietu gan Kocēnu iedzīvotājiem, gan tuvākiem un tālākiem viesiem.

2024. gada vasarā iedzīvotāju iniciatīvas projekta “Kokmuižas parka takas labiekārtošana” ietvaros saņemot Valmieras novada pašvaldības finansiālu atbalstu 405,35 Eur apmērā, “Vanagu ģimene” Ģirta Vanaga vadībā abpus Kocēnu pamatskolas dīķim uzstādīja parka solus, lai attīstītu un padarītu teritoriju vēl patīkamāku un pieejamāku dažādām iedzīvotāju grupām, un lai takas apmeklētājiem radītu iespēju atpūsties pastaigas laikā. Soliņu uzstādīšanas darbi iekļāva tiem paredzēto vietu sakopšanu, soliņu montēšanu un līmeņošanu. Jau dažu nedēļu laikā pēc soliņu uzstādīšanas novērots, ka cilvēki tos aktīvi izmanto.