Attīstība / Teritorijas plānošanas dokumenti / Lokālplānojumi / Paziņojums par lokālplānojuma, kas groza Burtnieku novada teritorijas plānojumu 2012.-2024.gadam, vēja parkam Matīšu pagastā, Valmieras novadā, izstrādes uzsākšanu

Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) dome 25.07.2024. pieņēma lēmumu Nr.408 (protokols Nr.10, 29.§) “Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu vēja parkam Matīšu pagastā, Valmieras novadā, lai grozītu Burtnieku novada teritorijas plānojumu 2012.-2024.gadam”, ar kuru ir uzsākta lokālplānojuma izstrāde vēja parkam Matīšu pagastā, Valmieras novadā, 9 zemes vienībās.

Lokālplānojuma izstrādes mērķis – grozīt Burtnieku novada teritorijas plānojumā 2012.‑2024.gadam, noteikto funkcionālo zonējumu Valmieras novada Matīšu pagasta zemes vienībām (teritorija saskaņā ar Darba uzveduma 2.1.punktu un 1.pielikumu) nosakot:

• funkcionālās zonas “Lauksaimniecības teritorija” (L) apakšzonu, kurā, papildus visiem pārējiem izmantošanas veidiem, ir pieļaujama arī vēja parku izveide, atļauta Energoapgādes uzņēmumu apbūve (14006): vēja elektrostacijas un vēja parki un Inženiertehniskā infrastruktūra (14001) zemes vienībām, kur spēkā esošais zonējums noteikts “Lauku zemju teritorijas”;
  • funkcionālās zonas “Mežu teritorija” (M) apakšzonu, kurā, papildus visiem pārējiem izmantošanas veidiem, ir pieļaujama arī vēja parku izveide, atļauta Energoapgādes uzņēmumu apbūve (14006): vēja elektrostacijas un vēja parki un Inženiertehniskā infrastruktūra (14001), kur spēkā esošais zonējums noteikts “Mežu teritorijas”.

Priekšlikumus un ieteikumus, adresētus Valmieras novada pašvaldībai, līdz 30.09.2024.var iesniegt:

• rakstveidā, nosūtot iesniegumu pa pastu vai iesniedzot personīgi Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras nov., LV-4201,
  • elektroniskā viedā, iesniegumu, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz elektroniskā pasta adresi .

Informācija par lokālplānojuma publiskās apspriešanas pasākumiem un sabiedrības līdzdalības iespējām tiks publicēta Valsts vienotā ģeotelpiskās informācijas portālā (turpmāk – ģeoportāls) https://geolatvija.lv sadaļā “Teritorijas attīstības plānošana”, Pašvaldības tīmekļa vietnē www.valmierasnovads.lv sadaļā “Attīstība – Teritorijas plānošanas dokumenti – Lokālplānojumi” un sadaļā “Sabiedrība – Sabiedrības līdzdalība”, kā arī Pašvaldības informatīvajā izdevumā.

Ieinteresētās personas ar jautājumiem par lokālplānojumu var vērsties pie lokālplānojuma izstrādes vadītājas – Valmieras novada pašvaldības Attīstības pārvaldes struktūrvienības “Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļa” teritorijas plānotājas Laumas Meleces, pa tālruni +371 26646704, elektronisko pastu .

Hipersaite uz ģeoportālu ar lokālplānojuma unikālo identifikatoru: