Veikta pašvaldības autoceļa “Rūjienas šoseja – Slaunes – Valkas šoseja” pārbūve

Valmieras pagasta Rūpniekos veikta autoceļa “Rūjienas šoseja – Slaunes – Valkas šoseja” pārbūve, 680 m posmā no pieslēguma A3 līdz ciema robežai visā garumā nodrošinot transporta kustību pa asfaltētu segumu. Pārbūves ietvaros izbūvēta asfaltēta brauktuve, pārbūvēts gan pieslēgums valsts galvenajam autoceļam, gan citi pieslēgumi un nobrauktuves uz autoceļam piegulošajiem īpašumiem. Veikta arī lietus ūdens novadīšanas sistēmas pārbūve. Objekts pieņemts ekspluatācijā šī gada 11. jūlijā.

Ceļš pilda savienojošo funkciju un to pārsvarā izmanto vietējie uzņēmumi un Rūpnieku ciema iedzīvotāji. Ja arī iepriekš autoceļa stāvoklis varēja tikt vērtēts kā apmierinošs, tomēr lielākā problēma bija putekļu piesārņojums,  ko radīja intensīvā autotransporta kustība šajā ceļa posmā. Lielu daļu satiksmes intensitātes sastāda vietējo uzņēmumu lielgabarīta lauksaimniecības tehnika un kravas transportlīdzekļi. Īstenojot šo investīciju projektu, būtiski uzlaboti dzīves apstākļi autoceļa tuvumā dzīvojošajiem iedzīvotājiem.

Būvdarbi tika uzsākti 2023. gada rudenī. Atbilstoši iepirkuma rezultātiem un līgumam pārbūves darbus veica SIA “Limbažu ceļi”, Valmieras novada pašvaldībai ieguldot 414 530,95 EUR ar PVN.