Ekspozīcijas “de Woldemer” pirmās dzimšanas dienas svinības

Viduslaikos cilvēki, sakot “de Woldemer”, norādīja, ka ir no Valmieras. Pilsētas senais nosaukums ir kļuvis par Valmieras muzeja pastāvīgās ekspozīcijas vadmotīvu, kas muzeja apmeklētājus ieved stāstā par Valmieras senāko vēsturi, ļaujot iepazīt, kā valmierieši dzīvoja laikā no 13. līdz 18. gadsimtam. 2024. gada 18. jūlijā aprit gads, kopš atvērta Valmieras muzeja jaunā ekspozīcija “de Woldemer”.

Ekspozīcijas “de Woldemer” pirmo jubileju Valmieras muzejs aicina svinēt kopā, 18. jūlijā piedāvājot īpašu dzimšanas dienas programmu:

• Visu dienu aicinām apmeklēt ekspozīciju “de Woldemer”, ieeja – bez maksas;
  • Tāpat norisināsies ekskursijas īpašu gidu vadībā: plkst. 14.00 ekskursiju vadīs Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma un Valmieras muzeja vēsturniece Anna Norvele; plkst. 15.00 – Valmieras novada pašvaldības galvenā arhitekte Zanda Lapsa; plkst. 16.00 – Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Ekskursijām lūdzam pieteikties, zvanot pa tālruni 26179044. Jāpiemin, ka vietu skaits ierobežots;
  • No plkst. 14.00 līdz 17.00 “de Woldemer” mācību telpā norisināsies sietspiedes darbnīca, kurā būs iespēja ar “de Woldemer” zīmogu apdrukāt savu līdzi paņemto T kreklu vai auduma maisiņu.

Dalība ekskursijā un sietspiedes darbnīcā ir bez maksas.

Šis bijis aizraujošs, piedzīvojumiem un panākumiem bagāts gads. Jau pirmajā pusgadā ekspozīciju apmeklēja deviņi tūkstoši viesu – gan vietējo, gan ārzemju – kopumā no 27 dažādām valstīm. Ekspozīcija “de Woldemer” guva atzinību arī profesionāļu vidū. Par Valmieras muzeja ekspozīciju “de Woldemer” dizaina birojs “H2E” prestižajā “The One Club for Creativity” konkursā “ADC Awards” ieguva īpašo nopelnu balvu kategorijā “Izstāžu dizains/Muzeja ekspozīcija”. Konkursā “Eksporta un inovācijas balva 2023” ekspozīcija saņēma balvu kategorijā “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts” biedrību, nodibinājumu, plānošanas reģionu vai pašvaldības iestāžu grupā. Ekspozīcija tika iekļauta Latvijas Muzeju biedrības “Gada balvas 2024” laureātu vidū. Ekspozīcijas ēkas jaunais apjoms “Latvijas Būvniecības gada balvas 2023” nominācijā “Jaunbūve – sabiedriska ēka” ieguva 1. vietu. Nupat restaurētais senais apjoms nominācijā “Restaurācija” iekļauts “Gada labākā būve Latvijā 2023” skates finālā.

Norises laikā var tikt filmēts un fotografēts. Video un foto materiāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos.