Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Paneļdiskusija “Plastmasa mājās un apkārtējā vidē”

Paneļdiskusija “Plastmasa mājās un apkārtējā vidē”

Piedalies paneļdiskusijā "Plastmasa mājās un apkārtējā vidē!" 13.septembrī plkst.17.30-19.00

PASĀKUMS ATCELTS!

Valmieras novada pašvaldība ir iesaistījusies organizācijas “Let’s do it World” iniciētā kampaņā “Save Our Sea” (“Glābsim mūsu jūru”) jeb “SOS”, un tās ietvaros 13. septembrī no plkst.17.30 līdz 19.00 aicinām iedzīvotājus piedalīties paneļdiskusijā “Plastmasa mājās un apkārtējā vidē”. Diskusijas mērķis ir vērst iedzīvotāju uzmanību plašajam plastmasas patēriņam ikdienā, kā to mazināt un kā, plastmasai nonākot vidē, tā ietekmē ekosistēmas.

Paneļdiskusijā piedalīsies Latvijas Hidroekoloģijas institūta zinātniskā asistente Elīna Vecmane, kura pastāstīs par pētījumu, kura ietvaros Latvijas upēs, ieskaitot Gauju, tika veikti mērījumi, lai noteiktu mikroplastmasas piesārņojumu ūdenī. Tāpat diskusijā piedalīsies Valmieras novada pašvaldības attīstības nodaļas vadītāja vietniece Līga Bieziņa, kura dalīsies pieredzē un aktuālajos projektos pašvaldībā, kas ir saistīti ar vidi, īpaši plastmasu patēriņa samazinājumu. Reģionālo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “ZAAO” pārstāvēs Vides ilgtspējas pakalpojumu nodaļas vadītāja Arita Smalkā-Boriseviča, kas pastāstīs par cilvēku ieradumiem, kā mums veicas ar šķirošanu un kas vēl būtu jāmaina ikdienā, lai poligonā “Daibe” nonāktu pēc iespējas mazāk plastmasa. Diskusiju moderēs Elizabete Ločmele, Valmieras novada pašvaldības vides komunikācijas projektu vadītāja, kura arī dalīsies ar 3.septembrī notikušās talkas iegūtajiem datiem.

Paneļdiskusija norisināsies Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, 217.auditorijā.

Lai piedalītos pasākumā, nepieciešams reģistrēties līdz 11.septembrim šeit. Dalība pasākumā ir bez maksas.