28. septembrī no plkst. 11.00 biedrība “Jērcēnmuiža” aicina uz izglītojošu pasākumu “Jērcēnmuižas un barona Adalberta fon Krīdenera devums Latvijas dabas izzināšanā”!Izglītojošas aktivitātes notiks visas dienas garumā.

No plkst. 11.00-12.30 lekcija “Jērcēnmuižas barona Adalberta fon Krīdenera loma Latvijas ornitoloģijas attīstībā”, lektors – Latvijas Ornitoloģijas biedrības ornitologs Ruslans Matrozis.

No plkst. 12.30-13.30 lekcija “Savvaļas putnu un dzīvnieku populācijas izmaiņas Jērcēnmuižai pieguļošajās teritorijās pēdējo 100 gadu laikā”, lektors – Latvijas dabas fonda eksperts, biologs Viesturs Lārmanis.

No plkst.13.30-15.30 ekskursija Dabas aizsardzības pārvaldes inspektores Rūtas Zepas pavadībā uz putnu vērošanas torni Sedas purvā.

No 15.30-16.30 mielasts – barona launaga zupa ar izglītojošu sarunu par putnu piebarošanas nozīmīgumu ziemā un barotavu veidiem. Sarunu vadīs Valsts meža dienesta mežzinis Jānis Ence.

No plkst. 16.30-17.30 kultūras programma – folkloras kopas priekšnesumi par putnu tēmu latviešu folklorā. Visas dienas garumā Jērcēnmuižas Freileņu mājā būs skatāma Jāņa Ences medījamo putnu izbāžņu ekspozīcija un Jērcēnu pagasta bibliotēkas sagatavota novadpētniecības materiālu izstāde.

Pasākumu, kā 2024. gada iedzīvotāju iniciatīvas projektu, finansiāli atbalsta Valmieras novada pašvaldība. Pasākumā tiks fotografēts un filmēts, materiāli tiks izmantoti publicitātei. Pasākumu organizē biedrība “Jērcēnmuiža” sadarbībā ar Jērcēnu pagasta bibliotēku.

Jērcēnmuiža